fbpx

Donate and HELP us spread the News

We need your HELP!, Donate R50 to assist The Bulletin in reporting on your Community News. Click on the donate button on the right. →

Thursday, September 24, 2020
Pay
16.1 C
Secunda
More

    Hoërskool Secunda blink uit

    Virsekerbeker 2018
    HS secunda se eerste rugbyspan het hul onoorwonne seisoen Saterdag voortgesit in die eerste rondte van die Virsekerbeker vir grootskole. Hulle het HS Piet Potgieter met 32 – 17 geklop en speel eerskomende naweek teen HS Dr Malan van Meyerton.
    Die O/14A, O/15A en O/16A rugbyspanne het ook puik seisoene gehad. Al drie spanne het ongelukkig naelskraap hierdie naweek verloor.
    Noordvaal Hokkie 2018 (seuns)
    Baie geluk aan ons drie seunshokkiespanne wat hulsef baie goed van hul taak gekwyt het die afgelope naweek:
    Noordvaal o/14A toernooi:
    Verloor Menlopark 2-1
    Wen Merensky 1-0
    Verloor Potch Gimnasium 1-0
    Wen Midstream 2-0
    Verloor Pietersburg 2-1
    o/14’s Eindig 6de in Noordvaal se O/14A-Poel.
    Afrigter: Dirk Scheepers
    Noordvaal O/16A toernooi:
    * Verloor Garsfontein 0-1
    * Gelykop Vereeniging Gimnasium 3-3
    * Verloor HTS Witbank 1-2
    * Wen Eldoraigne 2-1
    * Wen Pietersburg 3-2
    O/15’s Eindig 5de in Noordvaal se O/16A Poel
    Afrigter: Estèe Odendaal
    Noordvaal O/18B Toernooi:
    * Wen Ben Viljoen 3-0
    * Gelykop Vereeniging Gimnasium 1-1
    * Wen Warmbad 3-0
    * Verloor HTS Middelburg 1-3
    * Verloor Midstream 0-3
    Eerstspan eindig 4de in Noordvaal se O/18B Poel
    Afrigter: Nicole Ferguson
    Mpumalanga Landloopliga 2018
    Die volgende leerders het uitsonderlik presteer tydens die eerste landloop ligabyeenkoms wat die afgelope week in Piet Retief plaasgevind het:
    Junior dogters:
    Michelle Parkes 1ste plek
    Sharona Klein 2de plek
    Junior seuns:
    Viwe Mathebula 1ste plek
    Senior dogters:
    Hayley van Coller 1ste plek
    Lillian Veldman 2de plek
    Senior seuns:
    Aldrin Willemse 2de plek
    D’preez Hatting 5de plek
    Zegert Nieuwoudt 6de plek
    Nasionale Landsdienskamp 2018
    Hoërskool Secunda het in 2018 ‘n uitsonderlike 37 leerders wat gekies is om Mpumalanga te verteenwoordig tydens die Nasionale kamp wat in Desember in Jeffreysbaai plaasvind:
    Cara Strydom (Provinsiale Junior onderleier), Zandru vd Merwe (Provinsiale Senior onderleier), Dianay Maans (Provinsiale Senior onderleier)
    Anel van Zyl, Bianca Strydom, Chana Dunn, D’Preez Hattingh, Gideon Thomas, Henru Hugo, Ilardus vd Merwe, Jan – Hendrik Steenkamp, Lianke de Vries, Philip Hyman, Renette le Roux, Runè Krog, Rynhardt Engelbrecht, Sonèl de la Rey, Anastacia de Bruyn, Bernee Rudolph, Bianca Swart, Corlia vd Bank, Johannè Fourie, Kaylie Strydom, Lize le Roux, Lize Smit, Nico Nel, Ninè Rudolph, Petra Steyn, Sunè Visser, Yanè vd Merwe.
    Reserwes:
    Arnand Rudolph, Erica Stolts, Keisha Dunn, Sunike Nel, Nokukhanya Mathebula, Thando Maseko, Neo du Plooy, Francois Visser, Franco Higgins, Wian du Toit.

    The Bulletin News
    Nasionaal Lansdiens

    The Bulletin News
    HS Secunda O/14 A Rugby span

    Hoërskool Secunda blink uit